Podkład jest niezbędny do wstępnego przygotowania powierzchni twarzy przed nałożeniem bazy, wchłania nadmiar sebum i pozwala na długi czas utrwalić makijaż. Można go nakładać zarówno na strefę T, jak i na całą twarz, ponieważ ułatwia przyleganie skóry do minerałów. Dla każdego rodzaju skóry musisz wybrać własny podkład. Na przykład w przypadku skóry tłustej i problematycznej zaleca się stosowanie podkładów z zielonej herbaty.

Przygotowanie skóry

Jedną z zalet stosowania podkładu mineralnego jest to, że może z łatwością wyrównać cerę bez obciążania makijażu i nadmiernego obciążania skóry. Ponadto naturalne minerały zapewniają doskonałą pielęgnację i ochronę twojej skóry. Kolejną zaletą proszku mineralnego jest to, że nie zawiera składników wody, co oznacza brak bakterii i prawie nieokreślony okres przydatności do spożycia. Ten rodzaj podkładu pozwala na nałożenie pudru, jeśli potrzebujesz grubszego krycia w problematycznych miejscach i zapewnia trwałość przez cały dzień. Ciekawostką jest to, że baza mineralna wygląda lepiej kilka godzin po aplikacji niż bezpośrednio po aplikacji.

W zależności od rodzaju skóry, raz w tygodniu lub częściej, użyj peelingu lub wałka, aby usunąć martwy naskórek i uniknąć łuszczenia, dzięki czemu baza mineralna rozłoży się bardziej równomiernie. Przed nałożeniem makijażu mineralnego, jak i każdego innego, twoja skóra powinna być dobrze oczyszczona. Może to być żel do mycia i mleko, a nawet np. płatki owsiane. Użyj swojej zwykłej metody oczyszczania, która odpowiada Twojemu typowi skóry. To ważny etap, szczególnie dla osób z suchą skórą, ale dla innego rodzaju skóry - nie zaniedbuj nawilżania. Nałóż ulubiony krem lub krem nawilżający i pozwól mu się dobrze wchłonąć. Stosowanie kremów przeciwsłonecznych jest opcjonalne, ponieważ kosmetyki mineralne posiadają współczynnik ochrony przeciwsłonecznej SPF 15.

kobieta nakładająca makijaż

Nakładanie podkładu

Niewielką ilość podkładu wlej do wieczka lub miski wykonanej na puder mineralny. Obracaj gąbką tak, aby zebrać minerały. Na gąbce nie powinno być zbyt dużo pudru. Stuknij gąbką w pokrywkę, aby strząsnąć nadmiar podkładu i pozwól pudrowi osadzić się wewnątrz. Podkład mineralny nałóż okrężnymi ruchami, zaczynając od kości policzkowych, aż do oczu i nosa. Kontynuuj nakładanie na czoło, policzki i podbródek bez dodawania pudru. Pamiętaj, aby zakryć całą twarz podkładem. Jeśli wydaje ci się, że w niektórych miejscach krycie jest niewystarczające, możesz powtórzyć wszystkie kroki i nałożyć dodatkową warstwę. Taka metoda aplikacji pozwoli uzyskać najbardziej równomierne, naturalne i piękne wykończenie.

Podkład mineralny można nałożyć wilgotną gąbką. Zwilż ją wodą, upewnij się, że jest równomiernie zwilżona. Następnie umieść wilgotną gąbkę pod pokrywką pudru tak, aby dobrze się na niej odcisnął. Następnie okrężnymi ruchami nałóż puder na skórę, dodatkowo wygładź przejścia palcami tak, aby nie było widać smug ani zacieków.

Zalety

Nakłada się go najpierw na suchą skórę. Podkład przygotowuje skórę do aplikacji kosmetyków. Zapewnia trwałość makijażu, poprawiając przyczepność minerałów do skóry Wyrównuje mankamenty skóry. Jeśli potrzebujesz zamaskować rozszerzone pory, przed nałożeniem bazy mineralnej warto zastosować podkład. Doskonale matuje i absorbuje nadmiar sebum. Jeśli masz cerę mieszaną, możesz również użyć primerów. Jeśli nie ma potrzeby nakładania podkładu na całą twarz, możesz ograniczyć się tylko do strefy T. Jeśli masz skórę normalną i suchą, użyj pudru jedwabnego przed nałożeniem bazy mineralnej. Zawiera 18 aminokwasów, które doskonale nawilżają skórę. Możesz również użyć podkładu przed nałożeniem cienia do powiek. Dzięki niemu cienie będą trwalsze.