Podkłady mineralne mają wiele zalet. Za najważniejszą uważa się przede wszystkim ich naprawdę krótki skład. Mimo to – w przypadku pewnych typów skóry – mogą pojawić się problemy z równomiernym rozprowadzeniem sypkiego podkładu, a także jego odpowiednią trwałością. Jeśli podkład nakładany jest na skórę, która jest przesuszona, szybko odwadnia się i rogowacieje, trzeba liczyć się również z ostatecznym wyglądem.

Pędzel kabuli o owalnym kształcie różni się od klasycznego pędzla flat top przede wszystkim brakiem ostro zakończonej powierzchni. Jest to pędzel, którego powierzchnia jest delikatnie zaokrąglona, na jego krawędziach znajdują się krótsze włoski, co sprawia, że pędzel ten doskonale rozciera podkład i zapobiega nałożenia jego nadmiernej ilości na skórę. Pędzel ten ma nieco mniejszą powierzchnię, co sprawia, że operowanie nim przy twarzy jest zdecydowanie prostsze. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w okolicy ust oraz nosa. Pędzel kabuki gwarantuje nieco mniejsze krycie, ale pozwala na dokładniejsze roztarcie podkładu. Sprawdza się świetnie w przypadku kolistej aplikacji kosmetyku. Dzieje się tak dlatego, że wykorzystuje się nie tylko płaską powierzchnię pędzla, ale również krótsze włoski na krawędziach, co sprawia, że podkład mineralny jeszcze dokładniej wtapia się w skórę.

Na im mocniejszym kryciu nam zależy, tym więcej włosia powinien mieć pędzel, a jednocześnie powinno ono być krótsze. Pędzel kabuki to bez wątpienia świetna inwestycja, jeśli zależy nam na nieco słabszym, ale nadal solidnym kryciu, a jednocześnie dotychczas pojawiał się problem z odpowiednim roztarciem podkładu. Co ważne, pędzel kabuki można wykorzystać do aplikacji wszystkich produktów sypkich, które przeznaczone są do makijażu. Oznacza to, że z pomocą takiego pędzla można nakładać nie tylko podkład, ale również puder, bronzer, róż, a nawet rozświetlacz.

kobieta trzymająca pędzle do makijażu

Aplikacja na sucho: należy postępować dokładnie tak samo, jak wówczas, gdy aplikujemy podkład za pomocą pędzla typu flat top. Trzeba jednak pamiętać, że nieco inne rozstawienie włosa sprawia, że podkład powinien zostać wtarty dokładniej na bokach pędzla. One bowiem również wykonują w przypadku tego pędzla solidną pracę. Kształt pędzla kabuki sprawia, że kuliste ruchy są najbardziej pożądane. Taki pędzel doskonale poradzi sobie nawet z najbardziej kryjącym podkładem. Świetnie sprawdza się on w sytuacjach, w których tradycyjny pędzel w ogóle sobie nie radzi. Pędzel kabuki zapewnia nieco słabsze krycie, a uzyskany efekt jest naprawdę naturalny, a sam podkład zdecydowanie lepiej wprasowany w skórę. W efekcie efekt matowej skóry utrzymuje się zdecydowanie dłużej.

Trzeba jednak pamiętać, że jest to sposób aplikacji, który może uwydatnić suche skórki, podeschnięte wypryski, a wykończenie może być pudrowe i nieco suche. Dlatego decydując się na aplikację podkładów mineralnych na sucho, należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji cery. Jest to podstawowa zasada bez względu na to, jaki rodzaj pędzla decydujemy się zastosować. Metoda najbardziej odpowiednia dla większości zarówno typów, jak i rodzajów skóry. Gwarantuje słabsze krycie niedoskonałości, które jednak nadal jest na naprawdę dobrym poziomie. To metoda odpowiednia w przypadku osób, które nie mają wprawy. To metoda, która nie podkreśla rozszerzonych porów, wgłębień, zapewniając jednocześnie efekt matujący na naprawdę dobrym poziomie.

Aplikacja na mokro: sprawdza się wówczas, gdy zależy nam na naprawdę solidnym, mocnym, a jednocześnie naturalnym kryciu. Pędzel kabuki sprawdza się w przypadku świetnie.